in , , ,

WordPress ile AdSense Gelirinizi Optimize Etme

Google AdSense gelirinizi artırmak mı istiyorsunuz ? Kısa süre önce kullanıcılarımızdan biri bizden WordPress kullanıcıları için bazı AdSense optimizasyon ipuçlarını paylaşmamızı istedi.

WordPress ile AdSense Gelirinizi Optimize Etme

Google AdSense gelirinizi artırmak mı istiyorsunuz ? Kısa süre önce kullanıcılarımızdan biri bizden WordPress kullanıcıları için bazı AdSense optimizasyon ipuçlarını paylaşmamızı istedi. Bu makalede, AdSense gelirinizi nasıl artırabileceğinizle ilgili ipuçlarını paylaşacağız, size AdSense için optimize edilmiş harika WordPress temalarının bir listesini vereceğiz ve AdSense gelirinizi artırmanıza yardımcı olabilecek eklentilerin bir listesini sizinle paylaşacağız. Başlayalım. WordPress ile AdSense Gelirinizi Optimize Etme

AdSense Gelirini Artırın

AdSense Nedir ve Nasıl Çalışır?

Google AdSense , blog yazarlarına ve web sitesi sahiplerine web sitelerinde metin, resim, video ve diğer etkileşimli reklamlar göstererek para kazanma fırsatı veren, Google tarafından işletilen bir reklam ağıdır. Bu reklamlar site içeriği ve hedef kitleye göre hedeflenir.

AdSense reklamları tıklama başı maliyettir (TBM), yani web sitenizde bir reklama her tıklandığında ödeme alırsınız. Tıklama başına aldığınız miktar, reklam içeriğine ve kullanıcının demografisine göre değişir.

Böylece, reklamlarınız için bir tıklamanın değeri 6 ABD doları, diğerleri ise yalnızca 0,20 ABD doları değerinde olabilecek 10 tıklama alabilirsiniz.

Her şey kullanıcı demografinize ve site içeriğinize bağlıdır. Örneğin, 1. kademe ülkelerden (ABD, İngiltere, Avustralya ve Kanada) gelen trafik genellikle 3. kademe ülkelerden gelen trafiğe kıyasla çok daha yüksek bir TBM alır.

Genel AdSense gelirinizi etkileyen üç faktör şunlardır:

  • Reklam Boyutu
  • Reklam Yerleştirme
  • Trafik Kalitesi

Hangi AdSense boyutunun ve yerleşimlerinin en iyi performansı gösterdiğine bir göz atalım.

En İyi Adsense Reklam Boyutu ve Yerleşimi

Adsense gelirinin, kullanıcılarınızın web sitenizdeki reklamlarla nasıl etkileşime girdiğine bağlı olduğunu bildiğimizden, Adsense gelirinizi artırmak için reklamların stratejik olarak yerleştirilmesi çok önemlidir.

Deneyimlerimize göre, en iyi çalışan AdSense boyutları şunlardır:

  • 336 x 280 (Büyük Dikdörtgen)
  • 300 x 250
  • 728 x 90
  • 160 x 600

Bunların oldukça büyük reklamlar olduğundan, varsayılan olarak daha belirgin olduklarına dikkat edin. Genelde yerleştireceğiniz alanlar da öne çıkmalıdır.

İdeal reklam yerleşimleri, site başlığınız, içeriğin üstünde, içeriğin arasında ve içerik sonrası sonrasıdır.

Kenar çubuğu reklamları nadiren iyi bir tıklama oranına (TO) sahiptir, bu nedenle bunları tamamen önleme eğilimindeyiz.

Genel kural, web sitenizin ekranının üst kısmına en az bir reklam birimi yerleştirmeniz gerektiğidir. Ekranın üst kısmı, kullanıcıların kaydırma yapmadan web sitenize geldiklerinde görebilecekleri alandır.

Ekranın üst kısmına reklam yerleştirme

Her ne pahasına olursa olsun kesinlikle kaçınmak isteyeceğiniz birkaç AdSense yerleşimi vardır, çünkü bu, hesabınızın feshedilmesine neden olabilir.

Kayan Kayan Reklamlar – Bazı yayıncılar , kullanıcılarla birlikte kayan reklamları görüntülemek için kayan kenar çubuğu widget’ları veya kayan altbilgi çubukları kullanır. İnsanların bunu yaptıkları için AdSense hesaplarını yasakladığını gördük, bu yüzden bu yerleşimi kullanmamanızı öneririz.

Açılır Reklamlar – AdSense reklamlarını bir ışık kutusu açılır penceresinin içinde görüntüleyenler de gördük . Bu aynı zamanda AdSense politikalarına aykırıdır ve bu yerleşimden kaçınmalısınız.

Sayfalandırmanın üzerindeki reklamlar – Yanlışlıkla tıklama oluşturmak için en iyi yerlerden biri, sayfalandırmanın üstüdür . Google’dan bununla ilgili bir uyarı aldık ve hesabımızın askıya alınmasını önlemek için hızlı bir değişiklik yaptık.

Ayrıca ne yaparsanız yapın, kendi reklamlarınıza TIKLAMAYIN. Çünkü bu, Google hesabınızın yasaklanmasını sağlamanın kesin bir yoludur.

Bunu söyledikten sonra, AdSense gelirinizi artırmanıza yardımcı olabilecek WordPress için en iyi Google AdSense eklentilerine bir göz atalım.

WordPress’te Adsense Reklamlarını Yönetme ve Ekleme

WordPress’te reklamları yönetmenin en iyi yolu, bir reklam yönetimi eklentisi kullanmaktır . Bu eklentiler, reklamlarınızı herhangi bir kod yazmadan tek bir noktadan eklemenize ve yönetmenize olanak tanır.

AdSense yerleşimlerinizi optimize etmek için bazı WordPress eklentileri.

1. İnsert Post Ads

İlan Ekle

Adından da anlaşılacağı gibi, İlan Reklamları Ekle, WordPress blog yazılarınızın içine kolayca reklam eklemenizi sağlayan ücretsiz bir eklentidir.

Eklenti, reklamlarınızı paragraflarınızın arasına yerleştirmenize olanak tanır ve bu da gelirinizi önemli ölçüde artırabilir.

Kullanımı çok kolaydır ve karmaşık ayarlar gerektirmez. Yeni bir reklam birimi oluşturun ve Adsense reklam kodunu yapıştırın. Reklamın nerede görünmesini istediğinizi seçin, örneğin 1. paragraftan sonra ve reklam birimini yayınlayın. Hepsi bu, eklenti reklamı yazılarınızda otomatik olarak göstermeye başlayacaktır.

2. Adsanite

Adsanity

Adsanity , WordPress sitenizdeki reklamları düzgün şekilde yönetmek için premium bir WordPress eklentisidir. Google AdSense dahil tüm reklam platformlarıyla çalışır. WordPress sitenizde kolayca reklam oluşturup ekleyebilir ve tüm reklam birimlerinizi WordPress yönetici alanınızdan yönetebilirsiniz.

Reklam grupları oluşturabilir ve reklamları dönüşümlü olarak görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, sürükle ve bırak WordPress widget’larını kullanarak da reklam görüntüleyebilirsiniz.

3. OIO Publisher

OIO Yayıncısı

OIO Publisher , WordPress için kullanılabilen başka bir reklam yönetimi aracıdır. Kullanımı basittir ve size AdSense reklamlarını yönetmeniz ve WordPress sitenize eklemeniz için daha kolay bir yol sağlar. Farklı reklam birimleri için Reklam bölgeleri oluşturabilir ve sitenize reklam eklemek için düğmeler ve widget’lar kullanabilirsiniz. OIO Publisher ayrıca reklam birimlerinizin nasıl performans gösterdiğiyle ilgili istatistikler de sunar.

Bu eklentiler tüm WordPress temalarıyla çalışır ve bunları reklam yerleşimleriniz için kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Yeni bir web sitesi başlatmak üzereyseniz, AdSense için optimize edilmiş WordPress temalarından bazılarını kullanmayı düşünün.

Bir Cevap Yazın

Google AdSense ile Para Kazanın

En İyi WordPress Adsense Eklentisi