in ,

En İyi WordPress Adsense Eklentisi

WordPress için en iyi reklam yönetimi eklentilerini ve araçlarını mı arıyorsunuz? Birçok WordPress site sahibi, web sitelerinden para kazanmak için reklamlara güvenir. 

En İyi 6 WordPress Adsense Eklentisi

En İyi WordPress Adsense Eklentisi! WordPress için en iyi reklam yönetimi eklentilerini ve araçlarını mı arıyorsunuz? Birçok WordPress site sahibi, web sitelerinden para kazanmak için reklamlara güvenir. Bu yazıda, reklam gelirinizi optimize etmek için WordPress için en iyi reklam yönetimi eklentilerini ve çözümlerini paylaşacağız.

Neden WordPress’te Reklam Yönetim Eklentisi Kullanmalı?

Birçok web sitesi ve blog , içerikleriyle çevrimiçi para kazanmak için büyük ölçüde reklamlara güvenir . Varsayılan olarak, WordPress, reklamlarınızı yönetmek için kolay bir mekanizma ile gelmez.

Çoğu WordPress temasının reklamları görüntülemek için ayrılmış noktaları bile yoktur. Bu, web sitenize reklam kodu eklemek için genellikle tema dosyalarını düzenlemeniz gerektiği anlamına gelir.

Uygun bir WordPress reklam yönetimi eklentisi, web sitenizin herhangi bir yerine kolayca reklam eklemenizi sağlar. Bu, reklam yerleşimini optimize etmenize ve reklam alanınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur.

Bununla birlikte, en iyi reklam yönetimi WordPress eklentilerinden bazılarına ve kazançlarınızı artırmanıza nasıl yardımcı olabileceklerine bir göz atalım.

1. AdSanity

AdSanity

AdSanity , yeni başlayanlar için uygun bir WordPress reklam yönetimi eklentisidir. Görsel düzenleyicideki widget’lar ve reklam ekleme düğmesini kullanarak web sitenizin herhangi bir yerine kolayca reklam eklemenize olanak tanır .

Hem barındırılan reklamları (doğrudan sizin tarafınızdan yönetilen ve satılan banner reklamlar) hem de Google Adsense gibi harici reklam ağlarını destekler . Ayrıca, reklam planlaması, reklam grupları, tek bir reklam veya reklam grubu ekleme, görünümleri / istatistikleri izleme ve daha fazlası gibi güçlü özelliklerle birlikte gelir.

İstediğiniz kadar reklam oluşturabilir ve bunları özel widget’lar, kısa kodlar veya yazı düzenleyicideki düğmeyi kullanarak kolayca ekleyebilirsiniz . Ayrıca , WordPress’teki belirli yayınlara reklam blokları da ekleyebilirsiniz . Bu, WordPress tema dosyalarınızı düzenlemeden reklam performansını optimize etmenizi sağlar.

2. AdRotate

AdRotate

AdRotate, yeni başlayanlar ve ileri düzey kullanıcılar için uygun bir başka güçlü WordPress reklam yönetimi eklentisidir. Dönen banner reklamları ve ağ reklamları ile hem barındırılan reklamları destekler.

Reklamları ve reklam gruplarını kolayca oluşturmanıza ve bunları kısa kodlar kullanarak WordPress yayınlarınıza eklemenize olanak tanır. Özel widget’ları kullanarak kenar çubuklarına da reklam ekleyebilirsiniz. Reklam gösterimlerini izlemek için temel istatistikler sunar ve bu, web sitenizde doğrudan reklam satıyorsanız özellikle yararlıdır.

Çoğu küçük blog ve web sitesi için iyi çalışan ücretsiz bir eklenti olarak mevcuttur. Planlama, coğrafi hedefleme, Adblock kılık değiştirme, mobil reklamlar, medya / varlık yönetimi ve daha fazlası gibi gelişmiş özellikleri kullanmak istiyorsanız profesyonel sürümlerine ihtiyacınız olacak.

3. İlan Ekle

İlan Ekle

Yazılarınıza otomatik olarak reklam eklemenize yardımcı olacak bir eklentiye mi ihtiyacınız var? İlan Ekle’ye göz atın. Yazı içeriğinizde reklamları otomatik olarak görüntülemenizi sağlar.

Her boyutta farklı reklamlar oluşturabilir ve ardından reklamı hangi paragraftan sonra görüntülemek istediğinizi seçebilirsiniz. Aynı makalede, farklı sayıda paragraftan sonra birden çok reklam da görüntüleyebilirsiniz.

Kullanımı gerçekten çok basit. Yalnızca reklam koduyla bir reklam oluşturmanız ve ardından paragraf numarasını eklemeniz gerekir. Üçüncü taraf reklam kodu ve kendi barındırılan reklamlarınız için özel HTML ekleyebilirsiniz.

4. DoubleClick by Google

Google'dan DoubleClick

DoubleClick by Google, yayıncılar için web tabanlı bir reklam satış ve sunma platformudur. Google tarafından desteklenen DoubleClick, güvenilirlik ve maliyet etkinliği açısından diğer platformlara göre bir avantaj elde eder.

Ayrıca, reklamlarınızı satmanıza ve aynı reklam noktaları için Adsense veya diğer üçüncü taraf reklam ağlarında rekabet etmenize olanak tanır. DoubleClick, spot için en iyi ödeme yapan reklamı otomatik olarak seçer ve sunar.

DoubleClick, reklam performansını diğer çözümlerden daha doğru bir şekilde ölçmenize olanak tanıyan harika raporlama araçları da içerir. Etkinliğine rağmen, başlamak biraz karmaşık.

5. Reklam Ekleyici

Reklam Ekleyici

Ad Inserter, ücretsiz ve ücretli sürümleri bulunan bir WordPress reklam yönetimi eklentisidir. Ücretsiz sürüm, birincil reklam yönetimi aracınız olarak kullanılacak kadar iyidir, ancak gelişmiş özellikler için ücretli sürümüne yükseltmek isteyebilirsiniz.

Birden çok reklam bloğu oluşturmanıza ve her bloğu nasıl otomatik olarak eklemek istediğinizi seçmenize olanak tanır. Reklamınızı eklemek için bir dizi seçenek vardır. Bunu, gönderi içeriğinin içine, gönderi içeriğinden önce ve sonra, gönderiler arasına, gönderiden önce veya sonra vb.

Ayrıca yayınlara ve sayfalara , ana sayfaya , kategorilere ve arşiv sayfalarına otomatik reklam eklemeyi tek tek devre dışı bırakabilirsiniz . Kullanımı oldukça kolaydır ve hem barındırılan hem de üçüncü taraf reklam ağları için kullanılabilir.

6. Hızlı Adsense

Hızlı Adsense

Quick Adsense, popüler bir ücretsiz WordPress reklam yönetimi eklentisidir. Adına rağmen eklenti, barındırılan reklamlar, Google Adsense dahil üçüncü taraf reklam ağları dahil her türlü reklamı görüntülemek için kullanılabilir .

Reklam kodlarınızı yönetebileceğiniz ve bunları nasıl ve nerede görüntülemek istediğinizi seçebileceğiniz, kurulumu kolay bir ayarlar sayfasıyla birlikte gelir. Eklenti, reklamları makalelerden önce veya sonra, yazı içeriğinin içinde, alıntıdan sonra ve daha fazlasını otomatik olarak gösterebilir.

Reklamları kenar çubuklarında ve diğer widget hazır alanlarında görüntülemek için özel reklam widget’larına sahiptir.

Bu listedeki bazı diğer eklentilerin bir parçası olan birçok gelişmiş özelliğe sahip değildir. Diğer bir sınırlama, bir seferde en fazla 10 reklam kodu kaydedebilmenizdir.

Bir Cevap Yazın

WordPress ile AdSense Gelirinizi Optimize Etme

Sponsorlu Blog Yazıları Satmak