in ,

WordPress Beyaz Ekran Hatası

Wodpress beyaz sayfa hatası çözümü nasıl yapılır? Wordpress beyaz ekran hatası çözümü nasıldır? Tüm detaylarıyla sizlere çözümü sunuyoruz.

WordPress Beyaz Ekran Hatası neden olmuştur? Çözümü nasıldır diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Eğer sizde uzun zamandır WordPress kullanıyorsanız mutlaka beyaz sayfa hatası ile karşı karşıya gelmişsinizdir. Bu hatayı almanızın pek çok sebebi var. Hafızanız dolmuş olabilir, belki kurmuş olduğunuz bir eklentidir. Belki de Hosting firmanız ile ilgili bir problem olmuştur. Tüm bu olasılıkların dışında seçtiğiniz tema da sizin bu hatayla karşı karşıya kalmanıza sebep olmuş olabilir. Tüm bu olasılıklardan hangisinin hataya sebep olduğunu anlamak için wp- config.php dosyasına aşağıda yer alan kodu yapıştırmanız gerekiyor.

error_reporting(E_ALL); ini_set(‘display_errors’,1);
define( ‘WP_DEBUG’, true);

Eğer beyaz ekran hatası sadece uzun bir yazınızda oluşuyor ise, cache’yi temizlemelisiniz demektir. Aşağıdaki kodu wp-config.php sayfanıza ekleyin. Bu kod cache’yi boşaltıcaktır.

ini_set(‘pcre.recursion_limit’,20000000);
ini_set(‘pcre.backtrack_limit’,10000000);

Sonuç olarak hata kaynağını belirledikten sonra ilk olarak probleme yönelik çözümler üretmelisiniz. Eğer seçtiğiniz eklentiler bu soruna sebep olduysa eklentileri tek tek kapatarak bu duruma neden olan eklentiyi tespit edip kurtulabilirsiniz. Temanızdan kaynaklı bir problem varsa değiştirebilir ya da tema kaynak kodlarından sorun yaratan yeri yeniden düzenleyebilirsiniz. Fakat hafıza uyarısı alıyorsanız bellek limitini mecburen yükseltmeniz gerekecektir.

Yukarıda yazmış olduğumuz kodun özelliği hatanın sebebini göstermesidir. Bu kodu dediğimiz gibi yaptıysanız ilgili hatayı beyaz ekranda yazdıracaktır. Bu durumda hatanın nerde olduğu da yazacaktır. Hata uzantısı wp-content/plugins/… diye devam ediyorsa eklentilerdedir. Plugins klasörü wordpress eklentilerini ifade eder. WordPress hatalarını translate kullanarak da çözebilirsiniz. Beyaz ekran hatası wordpress üzerinden bu şekilde çözülebilir.

Bir Cevap Yazın

JNews – WordPress Newspaper Magazine Blog AMP Theme

Max Upload File Size WordPress Hatası