in ,

Max Upload File Size WordPress Hatası

Eklentilerinizi kurarken ya da admin paneli üzerinden yüksek boyutlu görsel, video, ses dosyalarını upload ederken “Yüklemek istediğiniz bu dosya site için tanımlı en fazla dosya boyutunu geçiyor.” diye hata mesajı alabilirsiniz.

WordPress Max Upload File Size wordpress hatası nedir? Eklentilerinizi kurarken ya da admin paneli üzerinden yüksek boyutlu görsel, video, ses dosyalarını upload ederken “Yüklemek istediğiniz bu dosya site için tanımlı en fazla dosya boyutunu geçiyor.” diye hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda yükleyebileceğiniz maksimum dosya boyut limitini yükseltmeniz gerekecektir.

Bu problemi iki şekilde ortadan kaldırabilirsiniz:

1 .htaccess dosyasına kodları ekleyerek

Site dosyalarınıza eriştikten sonra .htaccess dosyasına girin. İçine alttaki kodları yapıştırın ve kaydedin.

php_value upload_max_filesize 64M

Bu şekilde ekleyeceğiniz maksimum dosya boyutunu 64MB’a yükseltmiş oluyorsunuz.
İhtiyacınız halinde 128 – 256 MB’a da yükseltebilirsiniz.

2. Increase Max Upload File Size eklentisi yardımıyla

Kuracağınız her eklenti sitenizin performansına direkt etkide bulunacağından her sorunu eklenti kullanarak çözmenizi pek tavsiye etmiyoruz. Kodlarla boğuşmadan direkt problemi çözebileceğiniz bir yöntem bulunduğundan ve eklenti boyutu az olduğundan Increase Max Upload File Size eklentisini tercih edebilirsiniz. Bunu yapmak için admin panelinizden Eklentiler > Yeni ekle adımlarını izleyin. Buradan “Increase Max Upload File Size” eklentisini kurun.

Enter Value in Number kısmına maksimum dosya limitimizi byte cinsinden girin. Byte’ı Megabyte’a nasıl dönüştüreceğinizle alakalı bilgi eklenti arayüzünde de bulunmaktadır.

Temporary folder lost hatası

Max Upload File Size WordPress Hatası başka şekilde nasıl çözülür diyorsanız, diğer bir çözüm ise şudur. Folder lost host hatası sitenize bulunan herhangi bir eklenti, görsel, tema yüklemenize veya güncellemenize onay verilmez. Bu gibi yüklemeleri yapmak için WordPress geçici bir klasöre ihtiyaç duymaktadır. Bu klasör sunucunuzun PHP yapılandırmasına tanımlanmadıysa temporary folder lost hatası ile karşılaşırsınız. Hatayı ortadan kaldırmak için bu geçici klasörü oluşturmanız gerekmektedir. İlk olarak FTP yoluyla klasörlere erişmelisiniz ve wp-config.php dosyası üzerinde düzenlemeler yapmalısınız.

define(‘WP_TEMP_DIR’, dirname( FILE ) . ‘/wp-content/temp/’);

Yukarıda yazan kodu wp-config.php dosyasına yapıştırın ve kaydedin. Ardından, / wp-content/ klasöre gidip temp adında yeni bir klasör oluşturun. Hepsi tamamdır, sorununuz çözüldü!

Bir Cevap Yazın

WordPress Beyaz Ekran Hatası

Free Fire Redeem Code Free / Ücretsiz