in

Sponsorlu Blog Yazıları Satmak

Bazı blog yazarları, hedef kitlelerine reklam göstermekle ilgilenmiyor ve bir blogdan reklamsız nasıl para kazanılacağını merak ediyor.

Sponsorlu Blog Yazıları Satmak

Sponsorlu Blog Yazıları Satmak diye merak ediyoruz. Bazı blog yazarları, hedef kitlelerine reklam göstermekle ilgilenmiyor ve bir blogdan reklamsız nasıl para kazanılacağını merak ediyor.

Reklam ağlarında, sitenizde görüntülenen içerik üzerindeki kontrolünüzün bir kısmını kaybedersiniz. Bazı okuyucular reklamlardan rahatsız olacak veya rahatsız olacak ve giderek daha fazla insan kazanç potansiyelinizi etkileyen reklam engelleyicileri kullanıyor.

Bir blogdan para kazanmanın alternatif bir yolu sponsorluklardır.

Sponsorluk, spor, TV şovları veya diğer sektörlerde olduğu gibi çalışır. Temel olarak, bir şirket size ürünlerini temsil etmeniz, onun hakkında konuşmanız ve okuyucularınıza tanıtmanız için ödeme yapar.

Başlamak için, trafik istatistiklerinizi, sosyal medya takibinizi, kitle demografinizi ve sitenizi reklamverenler için daha çekici hale getirecek diğer verileri ayrıntılarıyla anlatan tek sayfalık bir medya kitini bir araya getirmek iyi bir fikirdir. Ardından, bir sponsorluk anlaşması için pazarlık yapmak için şirketlere başvurabilirsiniz.

Sponsorlu gönderiler yayınlarken, ülkenizdeki yasaları bilmek çok önemlidir.

Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’nde, sponsorlu bir gönderi yayınlayan bir blog yazarı, FTC’nin Onay Kılavuzlarına uymalıdır. Bu, bir gönderi sponsor olduğunda ifşa etmeyi içerir. Bunu, WordPress’teki gönderi başlığınıza sponsorlu bir gönderi öneki ekleyerek yapabilirsiniz .

Bir Cevap Yazın

En İyi WordPress Adsense Eklentisi

Adobe Illustrator CC 2019 Download 64 Bit (Windows)