in

Google Duyarlı Görüntülü Reklam Nedir?

Google Duyarlı Görüntülü Reklamlar, hedef kitlenizin dikkatini görsel olarak çekici bir şekilde çekmenin, görünürlüğü artırmanın ve gösterimi en üst düzeye çıkarmanın güçlü bir yoludur.

Google Duyarlı Görüntülü Reklamlar, hedef kitlenizin dikkatini görsel olarak çekici bir şekilde çekmenin, görünürlüğü artırmanın ve gösterimi en üst düzeye çıkarmanın güçlü bir yoludur. Google Görüntülü Reklam Ağı nedir? Göşrüntülü reklam aracılığıyla dünya çapındaki internet kullanıcılarının %90’ına ulaşabilirsiniz.

Google Duyarlı Görüntülü Reklamlar (RDA’lar); resimler, başlıklar, logolar, videolar ve açıklamalar gibi sağladığınız öğeler kullanılarak Google tarafından otomatik olarak oluşturulur. Verdiğiniz bilgilere göre Google, reklamlarınızı otomatik olarak derler ve boyutlarını, görünümlerini ve biçimlerini Google Görüntülü Reklam Ağı’ndaki hemen hemen tüm kullanılabilir reklam alanlarına uyacak şekilde ayarlar. Duyarlı görüntülü reklamlar, standart ve akıllı görüntülü kampanyalarda kullanılabilir.

Sizi daha önce duymamış olanlara marka bilinirliğini artırmak için görüntülü reklamları kullanabilir veya sitenizi daha önce ziyaret etmiş olanlara yeniden pazarlama yaparak dikkat çekebilirsiniz.

Peki, Google görüntülenecek duyarlı reklamlar nelerdir? Duyarlı reklamlar ile resim reklamlar arasındaki farklar nelerdir? Etkili ve iyi performans gösteren bir Google duyarlı görüntülü reklam oluşturmak için ne bilmeniz gerekiyor?

Duyarlı Görüntülü Reklamlar ve Görüntülü Reklamlar Arasındaki Farklar

Resim Boyutları

Google duyarlı görüntülü reklamlar, statik benzerlerinden farklıdır; çünkü duyarlı reklamlar, boyutlarını ve biçimlerini mevcut reklam alanlarına uyacak şekilde otomatik olarak ayarlar. Statik resim reklamlarda ise birden çok reklam alanına sığdırmak için farklı boyutlarda reklamlar oluşturmanız gerekir. Diğer bir deyişle, farklı boyutlarda çok sayıda görüntülü reklama yatırım yapmazsanız, o kadar fazla görünürlük elde edemezsiniz.

Duyarlı görüntülü reklamlarla ilişkili daha fazla öğe de vardır. Statik görüntülü reklamlarda, yalnızca bir nihai URL girmeniz ve resimlerinizi yüklemeniz gerekiyordu. Duyarlı görüntülü reklamlarla ise, Google’ın aralarından seçim yapabileceği tek bir reklam için 15 adede kadar resim yükleyebilirsiniz.

Başlıklar

Ayrıca 5 adede kadar normal başlık, bir uzun başlık (90 karaktere kadar) ve 5 adede kadar açıklama ekleyebilirsiniz. Bununla, reklamlarınıza daha önce yapabildiğinizden daha fazla değer ve bağlam ekleyebilirsiniz.

CTA’lar

Google, duyarlı görüntülü reklamlarla resminizin dışına harekete geçirici mesaj düğmeleri eklemenize de olanak tanır. Bunlar genellikle bazı reklam biçimlerinde bir düğme olaraktır. “Daha Fazla Bilgi Edinin” ile “Teklif Al” arasında değişen 12 farklı ön ayar seçeneği arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, Google’ın sizin için harekete geçirici mesaj metnini seçmesine olanak tanıyan (Otomatik) seçeneğini de belirleyebilirsiniz. Bu, daha önce statik resim reklamlarda bulunmayan bir özelliktir. Bu CTA düğmeleri harikadır çünkü görüntünüze bir CTA düğmesi ekleme ihtiyacınızı ortadan kaldırır ve yine de insanları harekete geçmeye teşvik eder.

Duyarlı Görüntülü Reklamların Yararları

Duyarli-Goruntulu-Reklamlar-Nasil-Kurulur-(14)

Reklamlarınızı Daha Etkili Bir Şekilde Optimize Edin

Duyarlı Görüntülü Reklamlarınızı hızlı bir şekilde optimize edebilirsiniz çünkü adımların izlenmesi kolaydır. Sadece birkaç resim, birkaç logo yükleyerek ve reklam kopyası oluşturarak; Google, reklamlarınızın yüzlerce versiyonunu oluşturacak.

Daha Geniş Erişim Elde Etme

Duyarlı reklamlarınız her biçime uyacak şekilde dinamik olarak değişecektir; içeriğinize çok daha geniş bir erişim sağlar.

Size Zaman Kazandırır

Yüzlerce statik banner görüntülü reklam oluşturmak yerine, çok kısa bir süre içinde yüzlerce Duyarlı Görüntülü Reklam oluşturabilirsiniz.

Google Görüntülü Reklam kampanyalarınız için Dinamik Yeniden Pazarlama kullanıyorsanız, duyarlı reklamlar kullanmak kurulumu hem daha kolay hem de daha verimli hale getirir.

Bir Cevap Yazın

WordPress Missing a Temporary Folder Lost Hatası

Vpn Proxy Master Premium Apk Free Download