in

Vebitcoin Faaliyetlerini Durdurdu

Muğla merkezli kripto para işlem platformu Vebitcoin’in faaliyetlerini durdurduğunu açıklamasından sonra şirketin CEO’su İlker Baş’ın ardından 3 kişi daha gözaltına alındı.

Vebitcoin faaliyetini durdurdu! Kripto paraların hayatımıza girmesiyle artık hayallerimizi süsleyen kolay yoldan para kazanma olayları daha fazla olmaya başladı.Bu anlatılan meşhur “1’e 1000 veriyor ya. Yatırdım bir ayda bu kadar aldım” efsanelerine kolayca inandığımız için bu borsalara kolayca paralar yatırıyoruz. İlgili borsalar da yatırımları soğuk cüzdanlara ekliyor.(Cold Wallet) Büyük vurgun yaparak kaçıyorlar. Bu yüzden Soğuk Cüzdan Nedir diye soruyorsanız sizlere onu diğer yazımızda anlatalım.

Kripto para borsası Thodex’in bakım yapılacağı açıklaması sonrası sitesini kapatması ve sahibi Faruk Fatih Özer’in yurt dışına kaçmasıyla başlayan sürece, Muğla merkezli Vebitcoin.com da katıldı.

Kripto para borsası Vebitcoin.com, finansal zor durumdan dolayı faaliyetlerine son verdiğini açıkladı. Firma yapılan açıklama da şu ifadelere yer verdi. “Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi. Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz. Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız.” peki bu açıklama yatırımcılarını ne derecede rahatlattı?

Olayın ardından Muğla’da oturan Vebitcoin’in Ceo’su İlker Baş, 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak evinin 2 kişinin girmek istediğini söyledi. İhbarın ardından jandarma ekipleri, adrese sevk etti.

Gözaltına alınan 2 şüpheli jandarmadaki ifadelerinde, “Vebitcoin’e para yatırdık. Yaşanan olumsuz gelişmeler üzerine İlker B. ile konuşmaya geldik. Kendisine zarar vermedik” dedi. Konut dokunulmazlığını ihlal suçundan işlem yapılan şüpheliler serbest kaldı. Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığı, kripto para platformu Vebitcoin’in Türkiye’deki finansal kuruluşlardaki hesaplarını bloke etti.

Kripto Para Güvenilir Mi?

Son zamanlarda ciddi oranlarda yükselmeye başlayan kripto paralara yatırım yapanların sayısı günden güne arttı. Artık insanlar artık zaman kaybetmeden fazla para kazanmak istiyor. Bunu gören borsalarda kısa sürede daha fazla zengin oluyorlar. Vebitcoin faaliyetini durdurdu

Kripto paraların kolayca manipüle edileceğini düşünüyorum. Geçenlerde DogeCoin’e yatırım yapmak isteyen Elon Musk bir tweet atarak DogeCoin fiyatlarında artışa sebep oldu. Kolayca manipüle edilebilen bir borsanın güvenilir bir liman olduğu düşünülmemeli.

Kripto parada yapılan araştırma sonucu Türkiye dünya üzerinde 1 milyon kullanıcı ile 4.  sırada yer alıyor. Kısa sürede bu kadar kişinin yatırım yapması devletin dikkatinden kaçmadı. Yakında vergilenme sistemi geleceği konuşuluyor. Bu yüzden devlet Thodex ve Vebitcoin gibi borsaların kapanmasıdan sonra bu işin önüne geçmek istiyor.

Bir Cevap Yazın

Blog İsim Önerileri / Blog İsim Fikirleri

Mortal Kombat