in

Twitter Hesabım Kapatıldı (Nedenleri İle Detaylı İnceleme)

Twitter hesabınız kapatıldıysa nedenleri ne olabilir? Kapatılan hesabınızı açabilir misiniz? Kapatılan twitter hesaplarını nasıl geri alabiliriz?

Twitter Hesabım Kapatıldı (Nedenleri İle Detaylı İnceleme)

Twitter hesabım kapatıldı diyenler burada mısınız? Sizler için kapatılan twitter hesabınız açtırma yolundan bahsedeceğiz. Twitter hesabınıza giriş yaptınız ve twitter hesabınızın askıya alındığını fark ettiniz! Panik yapmayın: Hesabınız yalnızca askıya alındı, yasaklanmadı. Twitter desteği ile iletişime geçmeniz, sorununuzu net bir şekilde açıklamanız, sorununuzun kısa bir açıklamasını yapmanız ve sabırlı olmanız yeterlidir. Hesabınızın askıya alınmasının geri alınması normalde 7 (yedi) gün sürer. Daha fazla insanın Twitter ve sosyal medyayı kötüye kullanmasıyla gelecekte daha uzun süreceği kaçınılmaz ama biz iyimser düşünmeye devam edelim…

Hesabınızın yanlışlıkla Twitter tarafından askıya alınmış olması mümkündür. Twitter’ın otomatik spam algılama sistemi her zaman doğru anlamadığı için bu kullanıcıların başına sıklıkla geliyor. Haklı nedenlerle askıya alınmış olsanız bile, hesabınızın otomasyonunu takiben yasaklanmış olsanız veya takip eden manuel agresif davranış nedeniyle, aşağıdaki doğru protokolü izlerseniz hesabınızı askıya almayacaksınız.

Şüpheli Etkinlik Nedeniyle Askıya Alınırsa Geri Yükleme

Twitter’a giriş yapın.

Başlat’a tıklayın. Hesabınızın ele geçirilmiş olabileceğinden şüpheleniliyorsa, size hesabınızın kilitlendiğini bildiren bir mesaj göreceksiniz. Telefon numaranızı, e-posta adresinizi veya diğer kişisel bilgilerinizi onaylamanız gerekecektir.

Başlat’ı tıklayın.

Doğrula’ya tıklayın. Hesabınızı doğrulamak için kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekecek. Talimatları izleyin ve hesabınızla ilgili tüm soruları yanıtlayın.

Telefon numaranızı veya e-posta adresinizi girin. Hesabınızla ilişkili telefon numarasını veya e-posta adresini girin. E-postanız aracılığıyla bir onay kodu veya talimat alacaksınız.

Metin mesajlarınızı veya e-postanızı kontrol edin. Hesabınızla ilişkili telefon numarasını veya e-postayı girdikten sonra metin mesajlarınızı veya e-postanızı kontrol edin ve Twitter’dan yeni bir mesaj arayın. Mesaj, hesabınızın kilidini açmak için kullanabileceğiniz bir doğrulama kodu içermelidir.

E-postayı bulamazsanız, önemsiz, spam, promosyon veya sosyal e-posta klasörlerinizi kontrol etmeniz gerekebilir.
Onay kodunu giriniz. Metin mesajlarınızdan veya e-postanızdan doğrulama kodunu aldıktan sonra, doğrulama kodunu Twitter uygulamasına veya web sitesine girin.

Bu, hesabınızın kilidini açacaktır.

Twitter şifrenizi değiştirin. Hesabınız güvenlik nedeniyle askıya alınmışsa, hesabınızın kilidi açılır açılmaz şifrenizi değiştirmek isteyeceksiniz.

Kuralların İhlal Edilmesi Nedeniyle Askıya Alınırsa Geri Yükleme

1. Kuralları Okuyun

Ana sayfa yayınınızın yerine kötü bir sarı süspansiyon çubuğu bulursanız, Twitter Kuralları, başvuracağınız web sayfası olmalıdır. Bu uygulama kurallarını dikkatlice okuyun ve son etkinliğinizi gözden geçirin – yüzlerce kullanıcıyı birkaç saat içinde takip ettiniz mi? Yeni takipçilere otomatik mesajlar mı gönderiyorsunuz? Öyleyse, askıya alınma nedeninizi belirlemiş olabilirsiniz.

2. İtirazda Bulunun

Neyi yanlış yaptığınızı anladıktan sonra, Twitter overlords’a bir bildirimde bulunarak askıya alınmaya itiraz etmeniz gerekir.

Bunun için süreç, Twitter’da bu sayfaya giden bağlantıları takip ederek yapılabilecek basit bir işlemdir. İtirazınızda nazik ve öz olun; sinirlenmek davanıza yardımcı olmaz. Neyi yanlış yaptığınızı gerçekten bilmiyorsanız o zaman bunu söyleyin, ancak kullandığınız üçüncü taraf uygulaması veya gönderdiğiniz spam tweet olabileceğine dair bir fikriniz varsa itiraf edin.

Hesabınıza giriş yapın, destek formuna gidin ve ‘askıya alınmış hesap’ seçeneğini seçin. Sonrasında aşağıdaki gibi bir mesaj gönderin:

“Hesabım askıya alındı ve nedenini bilmiyorum. Son birkaç gün içinde birkaç Twitter hesabını takip ettim. Yönergelere uyduğuma inanıyorum ve bu askıya alınma ile sonuçlanabilecek herhangi bir eylemde bulunmadığımı düşünüyorum. Hesabı Facebook sayfamla da entegre ettim.
Benim için önemli olduğu için lütfen hesabımı en kısa zamanda yeniden etkinleştirir misiniz?”

twitter-genel-merkez

Twitter, isteğinize ilk olarak standart e-postayla yanıt verecektir:

Merhaba ekmektatlisi!

Hesabın askıya alınmasına itiraz ettiğinizi anlıyoruz. Lütfen bu e-postanın tamamını okuduğunuzdan emin olun; hesabınızı yeniden açmak ve hesabınızın incelenmesini tetiklemek için daha fazla işlem yapmanız gerekecektir.

Twitter, hesapları çeşitli nedenlerle askıya alır:

  • Hesabınız aşağıdaki agresif davranış nedeniyle askıya alındıysa, Twitter hesabınızla ilişkili adrese bir e-posta bildirimi almış olmanız gerekir. Hesabınızdan yasaklanan tüm otomasyonu kaldırdığınızı onaylamanız gerekecek ve her türlü manuel agresif takip davranışını durduracaksınız. İtiraz sürecinizi hızlandırmak için, henüz incelemediyseniz En İyi Uygulamalar sayfamızı inceleyin ve ardından bu çağrıya, politikalarımızı anladığınızı ve herhangi bir yasaklı davranışta bulunmayacağınızı onaylayarak yanıt verin.
  • Hesabınızın neden askıya alındığını belirten bir e-posta almadıysanız, lütfen Twitter Kurallarını gözden geçirmek için bir dakikanızı ayırın. Başka bir nedenle askıya alındığınızdan şüpheleniyorsanız, lütfen bu e-postayı kısa bir açıklama ile yanıtlayın.
  • admin@twitter.com adresinden ‘askıya alındığınızı’ veya hesabınızı sileceğimizi belirten bir e-posta aldıysanız , güvendesiniz; e-posta sahte. Daha fazla bilgiyi burada https://support.twitter.com/articles/204820-safety-fake-twitter-emails.

Hatalardan kaçınmak için çabalarken, hesabınızın yanlışlıkla askıya alınmış olması da mümkündür. Kuralları inceledikten sonra, hesabınızın neden askıya alındığı hakkında hiçbir fikriniz yoksa, bu e-postayı yanıtlayarak bu kadarını belirtmeniz yeterlidir; durumunuza bir kez daha bakarız. Hata bizim çıkarsa özür dileriz.
Teşekkürler,
Twitter

3. Bu E-Postayı Yanıtlayın

İtirazda bulunmak ve yukarıdaki adımları takip etmek, Twitter’ın itirazınızdan sonraki 24 saat içinde size bir e-posta göndermesine neden olur. Sorgunuzun sıraya girmesi için bu otomatik e-postayı yanıtlamalısınız. Bunu atlarsanız itirazınız dikkate alınmayacaktır. Orijinal itirazınızı kopyalayıp yapıştırın ve gönder düğmesine basın – bu kadar basit.

Twitter’a aşağıdakine benzer bir e-postayla yanıt verirsiniz:

Merhaba Twitter,

Politikalarınızı anladığımı ve herhangi bir yasaklanmış davranışta bulunmadığımı/bulunmayacağımı onaylıyorum.
Twitter’ı dün Facebook sayfamla entegre ettim ve bazı test bağlantılarıyla bazı güncellemeler oluşturdum. Askıya alınmaya bu neden olduysa, lütfen özürlerimi kabul edin.

Ayrıca bazı hesapları takip ettim. Askıya alınmaya bu nedenle olduysa da, lütfen yine özürlerimi kabul edin.

Yönergelerinizi tekrar okudum ve hesabımın neden askıya alındığına dair açık bir neden göremedim. Hesabım benim için önemli. İletişim kuracak pek çok harika şeyim var ve hevesli bir Twitter kullanıcısıyım. Hesabımın mümkün olan en kısa sürede geri verilmesini talep ediyorum.

Şimdiden çok teşekkürler.

Yedi gün sonra Twitter’dan aşağıdaki mesajı almalısınız:

Merhaba ekmektatlisi,

Hesabınız, Twitter’ı spam’den uzak tutmak için sahip olduğumuz otomatik sistemlerden biri tarafından yakalandı. Diğer kullanıcıları biraz agresif bir şekilde takip ediyormuşsunuz gibi görünüyor, çünkü izlediğiniz kullanıcıların büyük bir kısmı hesabınızı engellemiş veya hesabınızı spam olarak bildirmiştir. Hesabınız artık askıya alınmamış durumda, ancak diğer kullanıcıları takip etme kriterlerinizi gözden geçirmek ve şu anda kurallarımıza ve en iyi uygulamalar sayfalarımıza bir kez daha göz atmak isteyebilirsiniz:

  • Twitter Kuralları: https://twitter.com/rules
  • Aşağıdaki Sınırlar ve En İyi Uygulamalar: https://support.twitter.com/entries/68916
  • Otomasyon Kuralları ve En İyi Uygulamalar: https://support.twitter.com / entryler / 76915

Daha fazla ihlalin kalıcı olarak askıya alınmasına neden olabileceğini lütfen unutmayın.

Bir işletmeyseniz veya iş amacıyla yoğun bir şekilde Twitter’a güveniyorsanız, müşterilerin ve takipçilerin sizi geçici olarak bulabilmesi için benzer bir Twitter tanıtıcıya sahip başka bir hesap oluşturmak iyi bir fikir olabilir.

Yedi gün sonra ilerlemeyi takip etmek doğaldır, bu nedenle ilk e-postayı tekrar yanıtlamaktan çekinmeyin, ancak her şeyi dostça tutmayı unutmayın.

Sonunda size itirazınızı ve ilk etapta askıya alınma nedeninizi bildiren bir e-posta alacaksınız. Takip sayınız ‘0’ ise panik yapmayın – saldırgan taktikler nedeniyle askıya alınmadıysanız – bu birkaç saat içinde normale dönecektir.
Tüm sosyal medya platformları gibi, Twitter da blog trafiğinizi artırmanın ve son gönderilerinizi takipçilerinizle paylaşmanın harika bir yoludur, ancak tüm sosyal yumurtalarınızı tek bir sepete koymayın ve her zaman kurallara göre oynamayı unutmayın.

Bir Cevap Yazın

İnstagram Hesabım Kapatıldı (Nedenleri İle Detaylı İnceleme)