in ,

Paribu Nedir? Paribu Güvenilir Mi?

Kripto borsalarında belirsiz anların devam etmesi sonucunda Türk kullancıları tarafından en fazla araştırılan bir konu Paribu oldu. Peki Paribu nedir? Güvenilir Mi ve Paribunun sahibi kimdir?

Paribu nedir? İşte bu yazımızda bunu yazıyoruz. Paribu nedir diye aratan türk kullacıları aynı zamanda Paribu Güvenilir mi diye de merak ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Thodex ve Vebitcoin kripto borsaların faaliyetlerini dururması/paraları kaçırması ile tedirgin olduk. Bu iki borsa haricine Sistemkoin ve Goldexcoin de katıldı. Türk kripto kullanıcıları da güvenilir kripto borsası arar oldu. Türkiye’de kullanıcılar genelde Binance üzerinde alım satım yapıyordu. Vergilendirme ve yurtdışına döviz kaçırma işlemlerinden dolayı devlet Binance’e para transferi yapılan Papara’ya aslında engel koydu. Bundan dolayı 30 Nisan 2021 tarihine kadar yeni borsa arıyor olduk. Bundan dolayı da Türk kullanıcılar Paribu firmasını arar oldular. Peki fazla da uzatmadan neymiş bu Paribu ve Paribu Güvenilir Mi?

Paribu Nedir?

Türkiye’de aktif olarak kullanılan kripto para borsalarından bir tanesi olan Paribu erişim sorunuyla gündeme gelmişti. Paribu’nun giderek gündelik hayatta da kullanılmasıyla birlikte ‘Paribu’ kelimesi araştırılmaya başladı.

Paribu, kendisini “Türkiye’nin en büyük ve en güvenilir Bitcoin Borsası.” olarak tanımlamıştır. Yaşanan erişim sonrasında yaptıkları açıklamada;

“3,5 milyon kullanıcısı bulunan, işlem hacmi ile Türkiye’nin en büyük kripto varlık işlem platformu olarak haber ve sosyal medya paylaşımlarına konu olan gelişmeleri ekosistemin tüm paydaşlarıyla birlikte takip ediyoruz. Kurulduğumuz 2017 yılından bu yana kripto varlık sektörünün sağlıklı şekilde gelişimi için regülasyonların gerekliliğini vurguluyor, konuyla ilgili çalışmaları destekliyoruz. Kullanıcı haklarının yasal güvence altına alınması için devletin ilgili kurumlarıyla uzun süredir temas halinde çalışıyoruz. Öncü ülkelerdeki regülasyonları titizlikle takip eden, çalışmalarını bu doğrultuda sürdüren lider platform olarak; tüm kullanıcılarımızın veri ve varlıklarını kesintisiz uyguladığımız güvenlik protokol ve prosedürleriyle koruyoruz. Kullanıcılarımızın tüm TL ve kripto varlıkları iç denetim prosedürleriyle teminat altındadır. Kullanıcılarımızın varlıkları güvenliği sağlanmış soğuk cüzdanlarda muhafaza edilmektedir.

“Paribu, Türk Ticaret Kanunu’na uygun bir şekilde kurulmuş bir anonim şirkettir ve Türk Ticaret Kanunu, Türk Borçlar Kanunu başta olmak üzere tüm mevzuatlara tabidir. Bu mevzuatlara tam riayet ile hareket etmektedir. Elde edilen kazanç da Türk Vergi Kanunu ve ilgili mevzuatlara göre vergilendirilmekte ve ödenmektedir. Ayrıca Paribu, bağımsız bir denetim kuruluşu ile kullanıcı varlıkları ve sermaye yeterliliği konularını da kapsayan denetim aşamalarını gerçekleştirmek üzere çalışmaktadır. Denetim raporları da süreç sona erdiğinde şeffaflık ilkemiz gereği yayımlanacaktır. Belirttiğimiz gibi, regülasyonu destekleyen, olası bir regülasyona hazır şekilde çalışan bir şirket olarak Paribu üzerinden işlemlerinizi 7/24 güvenle yapabilirsiniz. 7/24 hizmet veren Destek Birimimize web sitemizde en alttaki bölümde yer alan “Destek İste” bağlantısı üzerinden, uygulamadaki “Destek” bölümünden ya da Twitter’daki @ParibuDestek hesabından özel mesaj yoluyla erişebilirsiniz.”

bunları belirtmişlerdir.

Bir Cevap Yazın

Free Fire Redeem Code Free / Ücretsiz

TikTok Mod Apk (Reklamsız)