in

Oyuncular için Discord sohbeti entegre edecek Sony PlayStation

Sony, popüler çevrimiçi sohbet platformu Discord’u 2022 yılına kadar PlayStation Network’e entegre edecek.

Sony, popüler çevrimiçi sohbet platformu Discord’u 2022 yılına kadar PlayStation Network’e entegre edecek.

Elektronik devi uygulamaya yatırım yaptı ve şu anda şirkette azınlık hissesine sahip.

Discord, her ay 140 milyondan fazla oyuncu tarafından, özellikle PC ve mobil cihazlarda kullanılıyor.

Oyun uzmanları, ortaklığın farklı konsolları ve cihazları kullanan oyuncuların daha kolay etkileşim kurmasını sağlayacağını umuyor.

‘Birbirimize daha yakın’

Sony başkanı ve CEO’su Jim Ryan bir blog gönderisinde “Dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların birbirleriyle bağlantı kurmasını, yeni arkadaşlıklar ve topluluklar oluşturmasını ve eğlenceli deneyimler ve kalıcı anıları paylaşmasını sağlamak için sürekli olarak yeni yollar arıyoruz” dedi .

“Amacımız, Discord ve PlayStation deneyimlerini gelecek yılın başlarında konsolda ve mobil cihazlarda bir araya getirerek arkadaşların, grupların ve toplulukların birlikte oyun oynarken daha kolay takılmasına, eğlenmesine ve daha kolay iletişim kurmasına olanak sağlamak.”

İki firma halihazırda entegrasyon üzerinde çalışıyor, diye ekledi.

Oyun rakipleri

Ortaklık, Discord’un Microsoft’un şirketi satın alma teklifini reddetmesinden sadece iki hafta sonra gerçekleşti.

Bloomberg’e göre , mesajlaşma platformu gelecekte potansiyel bir halka açık listeye odaklanmak için anlaşmayı geri çevirdi.

Sony’nin yatırımı, 100 milyon dolarlık Discord finansman turunun bir parçası.

Mobil oyun uzmanı Matthew Gribben, “Sony’nin konsol alanındaki tek gerçek rakibi Microsoft, Discord’un uzaklaşmasına ve şimdi Playstation ekosistemine sıkı bir şekilde entegre olmasına izin vererek topu büyük ölçüde düşürdü” dedi.

“[Ortaklık], oyuncuların ve oyun akışı topluluğunun sahip olduğu değerin Sony tarafından önemli bir şekilde kabul edildiğini gösteriyor.”

Sony, en son PlayStation’ını geçen Kasım ayında piyasaya sürdü ve o zamandan beri sık sık stokta yok .

Ancak, geçen yıl aynı derecede yüksek talep gören yeni bir konsol yayınlayan Microsoft’un Xbox’ı ve 2017’deki lansmanından bu yana 79 milyondan fazla satış yapan Nintendo’nun Switch’i de dahil olmak üzere popüler rakiplerle karşı karşıya .

Discord nedir?

2015’te piyasaya sürülen Discord, oyuncuların görüntülü, sesli aramalar veya kısa mesajlar üzerinden sohbet etmelerine olanak tanıyan ücretsiz bir hizmettir.

Fortnite, Aramızda ve Minecraft gibi popüler oyun başlıklarının oyuncuları arasında popülaritesi arttı.

Discord uygulaması Xbox One, Xbox Series S ve Xbox Series X’te zaten mevcuttur. Bilgisayarlara ve akıllı telefonlara da indirilebilir.

Central Lancashire Üniversitesi’nden Sam Connolly, “Desteklenen platformlar listesine PS5’i eklemek, çapraz platform çok oyunculu oyunların karşılaştığı başlıca sorunlardan biri olan iletişim için ortak bir ortam sağladığından ileriye dönük çok önemli bir adımdır” dedi.

“İleriye dönük olarak, farklı konsollara sahip oldukları için birbirleriyle oynayamayan arkadaşlar arasında daha az sorun olduğunu görebildik.”

Çapraz oyun

Yeni ortaklık, Sony’nin konsol veya bilgisayar gibi farklı cihazlar kullanan kişilerin aynı oyunu oynayabildiği çapraz oyunu daha fazla desteklediğini gösteriyor.

Ampere Analysis’in kıdemli oyun analisti Louise Shorthouse, “Genel olarak bu, oyuncular için kullanıcı deneyimini geliştirecek” dedi.

“Ortaklık, Sony’nin platformlar arası oynamaya izin verme konusundaki isteksizliği nedeniyle geleneksel olarak geride kaldığı sosyal oyuncular arasındaki itibarını artıracak.

“Çok oyunculu ve sosyal oyun, yakın zamanda ortadan kalkmayacak, sürekli genişleyen bir segment.”

E-postalar, Sony’nin , Verge’nin ilk olarak teknoloji haber sitesi tarafından bildirilen çapraz oyuna karşı önceki muhalefetini ortaya çıkardığı gibi geliyor .

2018 konuşması, Sony’nin Epic’in Fortnite’ında sonunda o yıl sonunda izin verdiği çapraz oyunu engellemesiyle ilgili .

O sırada Sony’nin geliştirici ilişkilerinden sorumlu kıdemli müdürü Gio Corsi, “platformlar arası oyun, başlığın boyutu ne olursa olsun bir smaç değildir” diye yazdı.

“Bildiğiniz gibi, birçok şirket bu fikri araştırıyor ve tek bir şirket bile çapraz konsol oyununun PlayStation işini nasıl geliştirdiğini açıklayamaz” diye ekledi.

Bir Cevap Yazın

Adobe Illustrator CC 2019 Download 64 Bit (Windows)

Dünyanın İlk Web Sitesini Biliyor Musunuz?