in

Kosgeb Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kosgeb Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Kosgeb başvuru şartları nedir? Geri ödemesiz kosgeb başvuru kolayca nasıl yapılır? Hepsi ve daha fazlası bu yazımızda sizlerle!

Kosgeb Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kosgeb Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır diye arıyorsanız doğru yerdesiniz. 5 milyar TL bütçeli yeni programını açıkladı KOSGEB. Pandemiden etkilenen imalat sektörlerinde çalışan mikro ve küçük ölçekli işletmeler ile teknoloji tabanlı start-up’ların desteğe başvurabileceğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mikro işletmeler 30 bin liraya kadar, küçük işletmeler 75 bin liraya kadar 3 yıl geri ödemesiz, tamamı faizsiz olacak şekilde bu destekten faydalanacaklar.” dedi.

Burada bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, KOSGEB’in yeni programı açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

5 MİLYAR TL: KOSGEB vasıtasıyla toplamda 5 milyar TL bütçeli yeni bir destek programı başlatıyoruz.
Bu destek öncelikle Kovid salgını sebebiyle gelir kaybına uğramışlar içindir. Veya nakit akışı bozulmuş ama istihdamını koruyan imalat sektörlerinde faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmelere yöneliktir. Teknoloji alanında faaliyet gösteren filiz şirketler de bu desteğe başvurabilecektir.

Kosgeb Başvurusu Ne Zaman Başlıyor?

3 MAYIS’TA BAŞLIYOR: Mikro işletmeler, 30 bin liraya kadar küçük işletmeler, 75 bin liraya kadar olmak üzere 3 yıl geri ödemesiz, tamamı faizsiz şekilde bu destekten faydalanacaklardır.

Şartları taşıyan mikro veya küçük işletmeler, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren e-Devlet üzerinden KOSGEB aracılığı ile başvurularını yapabilirler.

Kosgeb Kredisinden Kimler Faydalanabilir?

Kosgeb bilindiği üzere 5 milyar TL bütçe ayırdı. En merak edilen Kosgeb kredisinden kimler faydalanacak sorusu. Peki kosgeb başvurusundan kimler faydalanabilir?

-İmalar Sektörlerinde faaliyet gösteren Mikro ve Küçük İşletmeler

-Teknoloji alanında faaliyet gösteren Start-up’lar

Kosgeb Kredisinden Yararlanma Kriterleri Neler?

Kosgeb başvurusundan yararlanmak için bazı kriterler vardır. Bunlar;

-Covid-19 öncesi Faal olmak

-İstihdamı Muhafaza etmek

-Gelir kaybına uğramış olmanız

-Nakit akışınızın bozulmuş olması

Kosgeb Kredisinin Destek Üst Limitleri

Mikro işletmeler için kosgeb kredisinin üst limiti 30.000 TL. Küçük işletmeler için kosgeb kredisinin üst limiti ise 75.000 TL‘dir.

Kosgeb Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

Kosgeb kredi başvurusu nasıl yapılır diye merak ediyorsanız e-devlet üzerinden. E-devlet üzerinden kosgeb kredisine başvurabilirsiniz. Kosgeb kredisine başvurmak için tıklayınız.

Kosgeb Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Kosgeb Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

GTIN Nedir? Nasıl Çalışır?

Adobe Premiere Pro CC 2019 Download 64 Bit (Windows)