in

Bill Gates ve Melinda Gates Çifti Boşanıyor!

Bill ve Melinda Gates 27 yıllık evliliğin ardından boşandıklarını açıklayarak “artık bir çift olarak birlikte büyüyebileceğimize inanmıyoruz” dedi.

Bill Gates ve Melinda Gates Çifti Boşanıyor! Bill ve Melinda Gates 27 yıllık evliliğin ardından boşandıklarını açıklayarak “artık bir çift olarak birlikte büyüyebileceğimize inanmıyoruz” dedi.

İkili, Twitter’da “İlişkimiz üzerinde çok düşündükten ve çok çalıştıktan sonra, evliliğimizi sona erdirme kararını verdik” diye yazdı.

İlk olarak 1980’lerde Melinda, Bill’in Microsoft firmasına katıldığında tanıştılar

Üç çocukları var ve Bill & Melinda Gates Vakfı’nı ortaklaşa yönetiyorlar.

Örgüt, bulaşıcı hastalıklar gibi nedenlerle mücadele etmek ve çocuklarda aşıları teşvik etmek için milyarlarca dolar harcadı.

bill gates ve melinda gates boşanma
bill gates ve melinda gates boşanma

Gates – yatırımcı Warren Buffett ile birlikte – milyarderleri servetlerinin çoğunu iyi amaçlara vermeyi taahhüt etmeye çağıran Giving Pledge’in arkasında.

Bill Gates, Forbes’a göre dünyanın en zengin dördüncü kişisidir ve 124 milyar $ (89 milyar £) değerindedir.

Parasını 1970’lerde kurduğu dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft’tan kazandı.

İkili de boşandıklarını duyuran açıklamayı Twitter’da yayınladı.

“Son 27 yılda, üç inanılmaz çocuk yetiştirdik ve tüm insanların sağlıklı ve üretken bir yaşam sürmesini sağlamak için tüm dünyada çalışan bir temel oluşturduk” yazıyordu.

“Bu misyona olan inancımızı paylaşmaya devam ediyoruz ve vakıfta birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz, ancak artık hayatımızın bir sonraki aşamasında bir çift olarak birlikte büyüyebileceğimize inanmıyoruz.

“Bu yeni hayatta gezinmeye başlarken ailemiz için alan ve mahremiyet istiyoruz.”

Nasıl bir araya geldiler?

Melinda, 1987’de ürün müdürü olarak Microsoft’a katıldı ve ikisi o yıl New York’ta bir iş yemeğinde birlikte oturdu.

Çıkmaya başladılar, ancak Bill’in bir Netflix belgeselinde söylediği gibi: “Birbirimize çok değer verdik ve sadece iki olasılık vardı: ya ayrılacaktık ya da evlenecektik.”

Melinda, Bill’i – kalp meselelerinde bile metodik görünüyor – bir beyaz tahtaya “evlenmenin artıları ve eksileri” ile bir liste yazarken bulduğunu söyledi.

1994 yılında Hawaii’nin Lanai adasında evlendiler ve bildirildiğine göre istenmeyen misafirlerin üzerinden uçmalarını engellemek için tüm yerel helikopterleri kiraladılar.

Bill Gates, hayırsever faaliyetlerine odaklanmak için geçen yıl Microsoft yönetim kurulundan istifa etti.

Bir Cevap Yazın

Adobe Premiere Pro CC 2019 Download 64 Bit (Windows)

Affiliate Marketing ile Para Kazanın