in

Blog Açılacak Platformlar Nelerdir?

Blog açmak istiyorsanız sizlere nerlerde ücretli nerelerde ücretsiz olduğunu anlatıyoruz. Ücretli ya da ücretsiz blog açabileceğiniz önde gelen platformlar bu yazımızda.

Blog Açılacak Platformlar Nelerdir?

Blog açılacak platfornlar nelerdir demeden önce Blog açmak için öncelikle vermeniz gereken bir karar daha var. Bu da blog siteniz için ücret harcayıp harcamamak. Konumuzu detaylıca incelemeden önce size bir bilgi vermek isterim. Blog açılacak platformların bir önemi yoktur. Önemli olan blog açtığınız platformda neler anlattığınızdır. Ücretli ya da ücretsiz blog açılacak platformlardaki tek fark sitenizi kendiniz istediğiniz gibi özelleştirebilmenizdir. Blog açılacak platformlarda önde gelen yerler ise Blogger, WordPress.com, WordPress.org, Medium, Tumblr, Wix, Weebly siteleridir. WordPress sitesi neden iki tane diye soruyorsanız cevabını verelim. Blog açacağınız platformlarda yer alan wordpress ücretli ya da ücretsiz olarak ayrılır aslında. Hatta söylemek gerekirse wordpress.com üzerinden pandatekno.wordpress.com uzantılı açtığınız siteyi para vererek arama sonuçlarında pandatekno.com olarak da gösterebilirsiniz. Buradan da anlaşıldığı gibi önde gelen blogger siteleri hep com uzantılı ya da farklı şekilde biter.

Yukarıda yazdığım sitelerden en önde gelen platformlar ise blogger (blogspot), wordpress ve wix sitelerinin platformlarıdır.

>> WordPress Blog Nasıl Açılır?

Yazdığınız yazıların google üzerinde önce çıkması için SEO uyumlu olması önem arz etmektedir. SEO hakkında bilgi sahibi olmadan kolayca yazı yazmanızı sağlayan wordpress eklentileri WordPress Platformunda mevcuttur. Bundan dolayı size wordpress blog açmayı tavsiye ederim.

Bahsettiğimiz tüm platformlarda blog nasıl açılır diye merak ediyorsanız sizler için aşağıya link bırakıyoruz.

>> Blogger Blog Nasıl Açılır?

>> Wix Blog Nasıl Açılır?

>> Tumblr Blog Nasıl Açılır?

>> Weebly Blog Nasıl Açılır?

>> Medium Blog Nasıl Açılır?

Blog açma adımlarında herhangi bir sorunla karşılaştıysanız aşağıda yer alan yorum kısımından ya da İletişim bölümünden yazabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

FileBird – WordPress Media Library Folders Premium

Ön Satış Coin: ROUSH